Výstava Flora & Glass: Fascinující spojení přírody a skla

V období od 28. srpna do 2. září 2023 se konala ve spolupráci s novoborskou značkou Crystalex fascinující výstava s názvem "Flora & Glass" v Botanické zahradě v Liberci. Tato výstava byla nejen obohacujícím zážitkem pro všechny milovníky skla a přírody, ale také jedinečným spojením umění a přírody.
Celý koncept výstavy byl založen na tematickém propojení našich skleněných kolekcí s faunou a flórou Botanické zahrady. Každý kousek skla nesl přírodní motiv, který byl inspirován krásou a rozmanitostí rostlin a živočichů v této malebné zahradě. Snažili jsme se vytvořit příběh a zajímavou myšlenku tak, aby nadchla každého návštěvníka.

Prostřednictvím úchvatné procházky zahradou jsme návštěvníkům připravili zajímavou soutěž, která je motivovala k prozkoumání výstavy. Cílem soutěže bylo najít určité kolekce zasazené do tajů přírody a mít tak šanci vyhrát jednu z deseti kolekcí Crystalex. Tato soutěž přilákala mnoho zájemců, kteří se s nadšením pustili do hledání a objevování.Samotné zahájení výstavy oslavou spojení umění, přírody a skla. Společně s Botanickou zahradou jsme připravili večerní zahajovací party, kde si návštěvníci mohli vychutnat šumivé víno a další druhy vína ze sklenic Adele, které zobrazovaly dekor masožravky na motivy známého českého filmu Adéla ještě nevečeřela. Tento krásný večer byl doprovázen zajímavým programem a houslovou hudbou, která vytvořila příjemnou atmosféru.

Na zahajovací party promluvil generální ředitel Crystalexu Tomáš Januš, hejtman libereckého kraje pan Martin Půta, ředitel Botanické zahrady Václav Lenk i ředitel Crystal Valley David Pastva. Všichni vyjádřili své nadšení z propojení skla a přírody, které výstava přinesla.

Výstava "Flora & Glass" v Botanické zahradě v Liberci byla velkým úspěchem a přinesla návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Děkujeme všem, kteří se podíleli na jejím vzniku a věříme, že tato výstava byla inspirativní a povzbuzující pro další spojení umění s přírodou.