Dekorace

Projekty

Projekty

Dekorační projekty jsou pečlivě vybrané úspěšné  dekory zabalené v atraktivních ofsetových obalech. Velmi populární jsou sety, kde je každý kalíšek v jiné barvě – jsou to např. série RAINBOW nebo NEON. Houpající se odlivky CRAZY jsou vhodným oživením každé party. Decentní série ELEMENT, SPIRAL nebo ROYAL jsou ozdobou slavnostního stolu. V nabídce je toho samozřejmě mnohem víc: BUTTERFLY, STRING, FLORAL, LEAVES, LOVE atd.
Malování

Malování

Sklo je ručně zdobeno různými druhy barev (studených, vypalovacích, atd.), případně zlatem či platinou. Touto technikou vznikají převážně květinové a ornamentální vzory.
Sítotisk

Sítotisk

Moderní technologie, která vnáší do realizace dekorů jednoduchost a rychlost. Dělí se na strojní a ruční. Nejprve je potřeba připravit si šablonu-síto, na kterém je příslušný dekor vykryt. Protlačením vybrané barvy přes síto se pak jednotlivé výrobky potiskují.
Diaryt

Diaryt

Princip spočívá v používání malého kotoučku, na jehož obvodu je umístěn drobný diamant, který pod proudem tekoucí vody vyrývá nápadné a elegantní dekory.
Stříkání

Stříkání

Stále častější strojní i ruční technika, která nabízí bohatý výběr odstínů i typů barev, ať již se jedná o barvy krycí, transparentní, lesklé, matové či moderní metalické.
Pantograph

Pantograph

Pantograph je nejnáročnější technologie pyšnící se více než 150letou historií. Tvorba dekorů je prováděna v několika fázích. Nejprve se na kalíšek nanese vosk, do kterého se precizně vyryje dekor jehličkami. Poté je kalíšek ponořen do leptací lázně, která reakcí se sklovinou dekor dokončí. Takto vytvořený dekor lze dále obohacovat o zlaté ráfky či stříkání.

CRYSTALEX CZ, s.r.o.
Masarykovo nábřeží 236/30
110 00 Praha1

Phone: +420 487 741 111
Email: info@crystalex.cz