Události

Ohlédnutí za 6. sklářským plesem Crystalex

Ohlédnutí za 6. sklářským plesem Crystalex

V sobotu 29. 2. se v prostorách firemní jídelny konal již 6. sklářský ples společnosti Crystalex. Tento ples byl nesen ve znamení 10. výročí znovuobnovení výroby ve firmě. Kromě welcome drinku dostaly dámy květinu v barvě nachového tulipánu, který symbolizoval jednu z letošních hlavních novinek – TULIPA. Po přivítání ze strany moderátora Tomáše Mařase přišlo na řadu krájení narozeninového dortu pro Crystalex, kterého se ujal generální ředitel Tomáš Januš. Jako předtančení jsme měli tu čest vidět profesionální tanečníky z taneční školy Altdance z Liberce, dále se programu ujal orchestr Brand new band. Zajímavým momentem pak byla světelná show od společnosti DOWIS, která znázorňovala příběh vzniku produktu společnosti CRYSTALEX Celý ples společnosti Crystalex byl zároveň benefiční akci, která se konala ve prospěch Jany Jarovojové – devatenáctileté slečny z nedalekého Svoru, která je díky své nemoci upoutána na invalidní vozík. Jsme velmi rádi, že výtěžek z tomboly a následné spontánní sbírky ve výši 52.638 Kč můžeme již za několik dní Janě předat. Za skvělé občerstvení děkujeme společnosti GTH. Věříme, že se Ples účastníkům líbil a již se těšíme na jeho příští pokračování.       
Crystalex oslavil 10 let od obnovení výroby

Crystalex oslavil 10 let od obnovení výroby

Dne 16. 1. 2020 v prostorách vzorkovny proběhla oslava 10 let od obnovení výroby ve společnosti Crystalex CZ s.r.o. Majitelé, partneři i zaměstnanci zavzpomínali na uplynulé roky. Přejeme společnosti hodně dalších úspěšných let a spokojených zákazníků. https://www.youtube.com/watch?v=KWe_UgWLMF0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Kt6wQOkViUnaXkijAEpaQDOPnlYIOJ4nYbxiWs4m3OUtZoi2xMNGMBh8
AMBIENTE 2020

AMBIENTE 2020

Srdečně Vás zveme na výstavu Ambiente 2020 ve Frankfurtu nad Mohanem, která se koná ve dnech 7. - 11. února 2020.
PF 2020

PF 2020

Vánoční trhy na Výstavišti

Vánoční trhy na Výstavišti

Zveme Vás na Vánoční trhy na Výstaviště Holešovice v Praze, kde budeme mít prodejní stánek. Prodej bude probíhat od pátku 29. 11. do 1. 12. 2019, vždy od 10:00 - 18:00 hodin. Těšíme se na Vás. 
Účast Crystalexu na veletrhu HOST 2019

Účast Crystalexu na veletrhu HOST 2019

Ve dnech od 18. – 22. října 2019 se v italském Milaně konal mezinárodní veletrh HOST 2019, kterého se zúčastnili přední světoví výrobci a distributoři z oblasti HoReCa (hotely-restaurace-catering) . Crystalex svou třetí účastí potvrdil, že se chce stát významným světovým hráčem v segmentu horeca na mezinárodním poli. Firma z Nového Boru tím vyslala do světa jasný signál, kterým dala najevo své ambice stát se respektovaným výrobcem skla nejen pro domácnosti, kam už úspěšně dodává své sklo řadu let, ale také pro hoteliéry z celého světa. Sklárna investuje nemalé prostředky do nových výrobních technologií a neustále hledá způsoby, jak vylepšit své produkty. Dnes se dá skutečně říci, že kvalita artiků z Crystalexu je srovnatelná se světovou špičkou. To se potvrdilo i při jednání se zákazníky, kteří projevili velký zájem o produkty z řady Horeca.
NÁVŠTĚVA GUBERNÁTORA KRASNODARSKÉHO KRAJE - RUSKO

NÁVŠTĚVA GUBERNÁTORA KRASNODARSKÉHO KRAJE - RUSKO

8. října 2019 navštívil Crystalex CZ gubernátor Krasnodarského území Ruské federace Veniamin Kondratiev .Během návštěvy si prohlédl celý výrobní cyklus - od výroby skla, která se vyznačuje zvláštním složením taveniny s názvem krystalin, až po balení hotových výrobků. Na pracovní cestě do České republiky se gubernátor Krasnodarského kraje setkal s majiteli a vedením největšího českého výrobce sklářských výrobků Crystalex.
HouseHold Expo Moskva 2019

HouseHold Expo Moskva 2019

Výrobky Crystalexu byly prezentovány na výstavě HOUSEHOLD 10. – 12. září 2019 v Moskvě, nejvíce pak na stáncích našich partnerských firem BOHEMIA TRADING a CRYSTALEX RUS. https://youtu.be/8A4D50mAj00
HOST MILÁNO 2019

HOST MILÁNO 2019

Víkend křištálového údolí

Víkend křištálového údolí

Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 26. - 27. října 2019. Dva dny otevřených dveří ve více než 40 sklárnách, ateliérech, muzeích a školách. Liberecký kraj je celosvětově výjimečný šíří a různorodostí sklářské, bižuterní a šperkařské výroby. Crystalex CZ, s. r. o. zve širokou i odbornou veřejnost v termínu 26. 10. až 27. 10. 2019 vždy od 9:00 do 16:00 hodin na DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Při této schůzce s ušlechtilou krásou seznámíme své návštěvníky s celým naším vývozním programem. Zblízka poznají výrobu nápojového skla z krystalinové skloviny Sparkle, která má optické i mechanické vlastnosti světových parametrů, a proto vyhovuje náročnému provozu jak domácností, tak hotelů a restaurací. Po prohlídce můžete navštívit naší prodejnu a udělat tak radost nejen sobě, ale i svým blízkým. Najdete zde průřez našeho celého sortimentu a to hladké nebo dekorované kalíšky a odlivky, tenkostěnné karafy, dekántery, džbány, láhve a vázy různých velikostí. Součástí nabízeného sortimentu je i sekce výprodejového zboží za velmi příznivé ceny.
Crystalex - cesta za snem

Crystalex - cesta za snem

Tým společnosti Crystalex se letos poprvé účastnil největšího cyklistického etapového závodu v ČR - Metrostav handy cyklo maratonu. Tato akce podporuje myšlenku integrace zdravých a handicapovaných sportovců. Cílem závodu je nejen zdolat trať dlouhou 2222 km v časovém limitu 111 hodin, ale především podpořit konkrétního člověka – patrona týmu – handicapovaného sportovce v jeho zápasu s handicapem. Patronem našeho týmu byl pro letošní ročník Alois Serbus ze Skalice u České Lípy – mladý muž, který se ve svých 20 letech po autonehodě octnul na invalidním vozíku. Alois vzal tuto výzvu velmi statečně, rozhodl se pro aktivní účast na tomto závodě a stal se tak spolu se čtyřmi cyklisty z řad zaměstnanců Crystalexu, dalšími třemi handicapovanými cyklisty a čtyřmi řidiči členem týmu Crystalex.
Křehká krása 2019

Křehká krása 2019

Společně se svazem výrobců skla a bižuterie Vás zveme do Jabloneckého Eurocentra na 8. ročník výstavy Křehká krása, která se koná ve dnech 8. - 11. srpna 2019. Představíme kolekci novinek i vybraný sortiment za zvýhodněné ceny. Čtvrtek – sobota 10:00 – 18:00 hodin Neděle 10:00 – 16:00 hodin Bližší informace naleznete na: http://krehkakrasa.cz/
Sklářský jarmark v Karolince

Sklářský jarmark v Karolince

Ocenění Superbrands 2019 pro Crystalex

Ocenění Superbrands 2019 pro Crystalex

Crystalex se letos po roční přestávce znovu vrací do programu Superbrands a stává se tak držitelem této značky na rok 2019. Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Supebrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu. Pečeť Superbrands získají značky s vynikající pověstí – zákazníci si s nimi spojují významné hodnoty a mají k nim osobní vztah. Od svého vzniku ve Velké Británii si projekt získal celosvětové uznání a dnes je cena Superbrands uznávána jako speciální ocenění, které na základě sjednocených kritérií a metod každoročně identifikuje nejlepší z nejlepších značek v téměř 90 státech na pěti kontinentech. Jsme velice rádi za toto ocenění a děkujeme všem našim příznivcům za podporu. Budeme se snažit ji nezklamat ani v nadcházejícím roce.
Ocenění pro Crystalex CZ, s.r.o.

Ocenění pro Crystalex CZ, s.r.o.

Crystalex získal 1.místo v rámci soutěže Ocenění exportních aktivit pro rok 2018, kterou organizuje Asociace exportérů. Cenu přebíral Tomáš Januš, generální ředitel Crystalexu. "Rád bych jménem společnosti Crystalex poděkoval za zíslané ocenění, a to nejenom kolegům a spolupracovníkům, ale všem, kteří nás podporují. Pro Crystalex jehož export do 80 zemí celého světa představuje více než 90% našich tržeb, je to významné ocenění, na které jsme náležitě hrdí.
Crystalex v Toulavé kameře

Crystalex v Toulavé kameře

Česká televize u nás na konci února natáčela reportáž do Toulavé kamery. Zaměřili se na náš nejstarší a nejznámější soubor po celém světě jménem Claudia. Výsledek je opravdu moc pěkný. Podívejte se na video reportáž. 
AMBIENTE 2019

AMBIENTE 2019

Srdečně Vás zveme na výstavu Ambiente 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem, která se koná ve dnech 8. - 12. února 2019. Představili jsme kolekci i vybraný základní sortiment.
PF 2019

PF 2019

  Přejeme Vám příjemné svátky a úspěšný rok 2019
IGS - FOTOGALERIE

IGS - FOTOGALERIE

IGS - MEZINÁRODNÍ SKLÁŘŠKÉ SYMPOSIUM 4. - 7. 10. 2018 V Crystalexu tvořil: Lukáš Kalivoda (CZ), Jeffrey Sarmiento (U.S.A.), Aleksandra Stencl (PL), Vanda Mocová (CZ), Markéta Lukavcová (CZ) Den otevřených dveří v Crystalexu proběhl 6. 10. 2018 http://www.igsymposium.cz/
Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

HouseHold Expo Moskva 2018

HouseHold Expo Moskva 2018

Výrobky Crystalexu byly prezentovány na výstavě HOUSEHOLD 11. – 13. září 2018 v Moskvě, nejvíce pak na stáncích našich partnerských firem BOHEMIA TRADING a CRYSTALEX RUS.
XIII. Mezinárodní sklářské sympozium

XIII. Mezinárodní sklářské sympozium

Mezinárodní sklářské sympozium IGS, které již více než 30 let patří neodmyslitelně k Novému Boru, pomalu klepe na pomyslné městské dveře. Ve dnech 4. až 7. října přivítá město Nový Bor na Mezinárodním sklářském sympoziu IGS 2018 opět skláře z domova i ze světa, aby zde po dobu čtyř dnů v hutích i rafinačních dílnách realizovali své návrhy. Oficiální webové stránky sympozia budou pravidelně přinášet aktuální informace, o dění ve městě bude informovat také městský web a facebook. http://www.igsymposium.cz/
Sklářský jarmark v Karolince

Sklářský jarmark v Karolince

Křehká krása 2018

Křehká krása 2018

Společně se svazem výrobců skla a bižuterie Vás zveme do jabloneckého Eurocentra na 7. ročník výstavy Křehká krása, která se koná ve dnech 9. - 12. srpna 2018. Představíme kolekci novinek i vybraný sortiment za zvýhodněné ceny. Čtvrtek – sobota 10:00 – 18:00 hodin Neděle 10:00 – 16:00 hodin Bližší informace naleznete na: http://krehkakrasa.cz/
Wine Prague 2018

Wine Prague 2018

Crystalex se již počtvrté účastní největší vinařské akce roku 2018.Tímto Vás srdečně zveme na náš stánek na veletrhu WINE PRAGUE, který se bude konat na výstavišti Praha v Letnaněch, ve dnech 21.-23. 5. 2018 Představíme kolekci novinek i vybraný sortiment. Místo konání: PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 18 - Letňany http://www.wineprague.com/
AMBIENTE 2018 - Prezentace

AMBIENTE 2018 - Prezentace

 
 AMBIENTE 2018 - fotogalerie

AMBIENTE 2018 - fotogalerie

Crystalex se tradičně účastnil ve dnech 9. - 13.2. 2018 výstavy Ambiente 2018 ve Frankfurtu nad Mohanem v sekci Dining - v hale 4.2, kde vystavují další přední výrobci skla a porcelánu. Na našem stánku o celkové ploše 300 metrů čtverečních byly prezentovány novinky i vybraný základní sortiment. Letos byl na stánku věnován prostor i prezentaci skvělých vlastností naší skloviny Sparkle včetně realizovaného testu se stíhačkou (viz dřívější příspěvky UNIKÁTNÍ TEST). Veletrh Ambiente 2018134 600 návštěvníků ze 168 zemí14 441 vystavujících firem z 89 zemí celkem na 308 000 metrech čtverečních
PF 2018

PF 2018

Přejeme Vám příjemné svátky a úspěšný rok 2018  
Vánoční otevírací doba prodejen

Vánoční otevírací doba prodejen

Zavítejte do našich prodejen během vánočních svátků. Čeká na Vás široká nabídka vhodná k nákupu dárků nejen pod stromeček.   VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PRODEJNÍ DOBA - PODNIKOVÁ PRODEJNA NOVÝ BOR pondělí 18.12.   8:00 - 18:00 úterý  19.12.     8:00 - 18:00 středa 20.12.     8:00 - 18:00 čtvrtek 21.12.    8:00 - 18:00 pátek 22.12.      8:00 - 18:00 sobota 23.12.    8:00 - 13:00 neděle 24.12.      ZAVŘENO pondělí 25.12.     ZAVŘENO úterý 26.12.        ZAVŘENO středa 27.12.     9:00 - 15:00 čtvrtek 28.12.    9:00 - 15:00 pátek   29.12.    9:00 - 15:00 Od soboty 13.1.2018 již bude otevřeno dle klasické otevírací doby, tzn. 8:00 - 18:00.   VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PRODEJNÍ DOBA - PODNIKOVÁ PRODEJNA KAROLINKA středa  20.12.     8:30 - 12:00  / 12:30 - 16:00 čtvrtek 21.12.     8:30 - 12:00  / 12:30 - 16:00 pátek   22.12.     8:30 - 12:00  / 12:30 - 16:00 sobota  23.12.     9:00 - 12:00 neděle  24.12.     ZAVŘENO pondělí 25.12.     ZAVŘENO úterý    26.12.     ZAVŘENO středa   27.12.     9:00 - 12:00 / 12:30 - 16:00 čtvrtek  28.12.     9:00 - 12:00 / 12:30 - 16:00 pátek    29.12.     9:00 - 12:00 / 12:30 - 16:00 sobota  30.12.      9:00 - 12:00 neděle  31.12.  -  neděle 7.1.2018 ZAVŘENO pondělí     8.1.  -  ZAVŘENO  
Otevírací doba e-shopu a prodejen

Otevírací doba e-shopu a prodejen

E-SHOP Objednávky v e-shopu, došlé do 15.12.2017, doručíme v závislosti na možnostech České pošty do Vánoc. Zbylé objednávky budou z důvodu svátků a inventury zpracované a odeslané po 4.1.2018.     VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PRODEJNÍ DOBA - PODNIKOVÁ PRODEJNA NOVÝ BOR středa 20.12.     8:00 - 18:00 čtvrtek 21.12.     8:00 - 18:00 pátek 22.12.      8:00 - 18:00 sobota 23.12.    8:00 - 13:00 neděle 24.12. 2017 -  úterý 16.1.2018 ZAVŘENO Od středy 17.1.2018 již bude otevřeno dle klasické otevírací doby, tzn. 8:00 - 18:00. Bližší informace o prodejně v Novém Boru najdete zde.   VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PRODEJNÍ DOBA - PODNIKOVÁ PRODEJNA KAROLINKA středa 20.12.     8:30 - 12:00  12:30 - 16:00 čtvrtek 21.12.     8:30 - 12:00  12:30 - 16:00 pátek 22.12.      8:30 - 12:00  12:30 - 16:00 sobota 23.12.    9:00 - 12:00 neděle 24.12.    ZAVŘENO pondělí 25.12.   ZAVŘENO úterý 26.12.      ZAVŘENO středa 27.12.    9:00 - 12:00  12:30 - 16:00 čtvrtek 28.12.    9:00 - 12:00  12:30 - 16:00 pátek 29.12.     9:00 - 12:00  12:30 - 16:00 sobota 30.12.    9:00 - 12:00 neděle 31.12.  - neděle 7.1.2018 ZAVŘENO Bližší informace o prodejně v Karolince najdete zde.   Děkujeme za pochopení a přejeme Vám klidné svátky!
Crystalex v TV Nova podruhé

Crystalex v TV Nova podruhé

    V září 2017 Crystalex CZ ukázal, pomocí unikátního testu, kolik udrží zdánlivě „obyčejné odlivky“ Barline 410. Rozhodli jsme se realizovat 3 druhy pokusů v praxi. Nejprve bylo cílem na 4 odlivky postavit osobní auto o váze 1,6 tuny. Druhou metou byl přepravní kontejner o váze 2,2 tuny, do kterého navíc nastoupilo ještě 69 lidí. Celková hmotnost tak přesáhla 7 tun. A co ještě většího resp. atraktivnějšího bychom mohli na odlivky postavit? Třeba letadlo? Na rozdíl od zajištění osobního automobilu nebo kontejneru, bylo sehnání odpovídajícího letounu samozřejmě obtížnější. Obrovské poděkování tedy patří vedení Vojenského historického ústavu v Praze, které nám neskutečně vyšlo vstříc a zejména nám umožnilo prakticky realizovat tento pokus v Leteckém muzeu Praha Kbely. K testu zapůjčili letoun L-159_ALCA. Tři odlivky, stejné z předchozích pokusů udržely i vojenské letadlo! Podívejte se na video reportáže, viz nahoře. Závěrem chceme poděkovat nejen všem našim zúčastněným pracovníkům, ale také: celému týmu TV Nova, Leteckému muzeu Praha - Kbely, prodejci aut - firmě SAN PLUS, Česká Lípa, laboratoři  IKATES - pobočka Teplice.
Účast Crystalexu na veletrhu HOST 2017

Účast Crystalexu na veletrhu HOST 2017

Ve dnech od 20. – 24. Října 2017 se v italském Milaně konal mezinárodní veletrh HOST 2017, kterého se zúčastnili přední světoví výrobci a distributoři z oblasti HoReCa (hotely-restaurace-catering) . Crystalex svou druhou účastí potvrdil, že se chce stát významným světovým hráčem v segmentu horeca na mezinárodním poli. Firma z Nového Boru tím vyslala do světa jasný signál, kterým dala najevo své ambice stát se respektovaným výrobcem skla nejen pro domácnosti, kam už úspěšně dodává své sklo řadu let, ale také pro hoteliéry z celého světa. Sklárna investuje nemalé prostředky do nových výrobních technologií a neustále hledá způsoby, jak vylepšit své produkty. Dnes se dá skutečně říci, že kvalita artiků z Crystalexu je srovnatelná se světovou špičkou. To se potvrdilo i při jednání se zákazníky, kteří projevili velký zájem o produkty z řady Horeca. https://horeca.crystalex.cz/cz/
Den otevřených dveří - 21.10.2017

Den otevřených dveří - 21.10.2017

V sobotu 21.10.2017 se u příležitosti 50 let Crystalexu uskutečnil Den otevřených dveří. Návštěvníci mohli vidět automatickou výrobu i provoz dekorací. Připraveny byly také dílničky pro děti, které si mohly vyzkoušet malování i lepení ozdobných kamínků. Řada lidí také využila návštěvu Crystalexu k nákupu v podnikové prodejně. Crystalex tento den navštívilo 1200 lidí a my věříme, že se Vám u nás líbilo. Příští Den otevřených dveří se bude konat příští podzim v rámci Mezinárodního sklářského sympozia IGS 2018.
Unikátní test Crystalex v TV

Unikátní test Crystalex v TV

Nejsledovanější česká televize TV NOVA natáčela na konci září v Crystalexu Nový Bor. Zaujaly je mimořádné vlastnosti našeho skla - konkrétně mimořádná odolnost odlivek Barline 410 ml a tak byly podrobeny naprosto unikátnímu testu. Na odlivky bylo postaveno osobní auto, kontejner s 69 lidmi (díky zúčastněným!) a na závěr byl proveden test v laboratoři, kde se diváci dozvěděli o skutečné maximální odolnosti těchto odlivek. Výsledek byl opravdu překvapující. Jste zvědaví, jak to dopadlo? Podívejte se na video reportáže.  
Podruhé mezi oceněnými - Superbrands 2017

Podruhé mezi oceněnými - Superbrands 2017

Na jaře letošního roku Crystalex obhájil loňský úspěch a znovu se stal držitelem značky Superbrands, letos Superbrands 2017. Celosvětový program Superbrands, který je nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek, představil dne 13.9.2017 v rámci galavečera Superbrands Tribute Event některé nejúspěšnější obchodní značky pro rok 2017. Právo užívat pečeť kvality Superbrands si odneslo 60 značek, z nichž 44 získalo titul Consumer Superbrands a 16 titul Business Superbrands. Již třetím rokem byla v ČR vyhlášena kategorie SUPERSON – Superbrands Osobnost roku, letos se držitelem tohoto titulu stal fenomén kulturního dění, zpěvák Karel Gott. Honorary Superbrand 2017 získala Světluška, Social Media Czech Superbrands 2017 Award si vychutnala značka Pilsner Urquell. Více o projektu Superbrands na těchto webových stránkách. http://www.czechsuperbrands.com/ Fotogalerii z galavečera Tribute Event naleznete níže. Zde je článek o Crystalexu, který byl uveřejněn v ročence Superbrands 2017.
Crystalex slaví 50 let!

Crystalex slaví 50 let!

HISTORIE   Crystalex v říjnu 2017 oslaví 50 let své novodobé existence. 28. října roku 1967 byl slavnostně otevřen rozsáhlý výrobní areál na zelené louce na okraji města Nový Bor, kam byla v několika etapách přesunuta velká část sklářských provozů tehdejší firmy Borocrystal. Vznikl tak nový gigant s několika tisíci zaměstnanci, největší firma v celém regionu.  Kromě výstavby zcela nového výrobního závodu zaznamenalo obrovský rozvoj i samotné město Nový Bor. Vyrostly zde stovky bytů, školky nebo sportoviště. Sklářství má v oblasti Nového Boru v Severních Čechách tradici od 14. století. Velký rozmach zdejších firem i exportní orientace přichází pak od 18. století.  Nový Bor bylo (i v současnosti je) sklářské město, kde ve městě a nejbližším okolí působily desítky skláren, manufaktur a obchodníků se sklem. Po 2. světové válce byla v Československu znárodněna většina průmyslu - včetně skláren.  Od roku 1947 tak v regionu působil národní podnik Borocrystal, který sdružoval řadu dříve samostatných provozů. V roce 1965 pak započala výstavba dnešního areálu Crystalex, která byla v rekordně krátkém čase dokončena a na podzim 1967 jak uvedeno výše slavnostně otevřena. Crystalex byl v 60. letech zaměřen na tradiční ruční výrobu. V roce 1972 byla spuštěna první automatická linka a postupem let pak přibývaly další. V 80. letech pak už strojní výroba převažovala, ale ruční hutní výroba a dekorace zůstávaly významnými segmenty produkce. Po sametové revoluci v roce 1989 nastává v Československu proces rozdělování dřívějších velkých celků a privatizace dříve státních firem. V roce 1997 proběhla privatizace Crystalexu. Největší firmy v oboru užitkového skla se pak následně koncentrovaly do skupiny Bohemia Crystalex Trading (BCT). Ve skupině BCT tak byl Crystalex, Sklo Bohemia Světlá, Kavalier a Sklárny Poděbrady. V roce 2008 bylo toto seskupení zasaženo celosvětovou finanční krizí, prošlo očistným procesem a jednotlivé firmy získali noví vlastníci. Crystalex přebírají noví vlastníci v září 2009 a začíná nová éra  - nově Crystalex CZ.  Už v roce 2010 přesáhl obrat 0,5 mld. Kč a s každým dalším rokem dále dynamicky rostl. V roce 2013 je spuštěna třetí vana a další linky včetně linky na výrobu velkých kusů (L7). V roce 2015 obrat Crystalexu přesáhl 1 miliardu Kč. Crystalex se definitivně vrátil zpět mezi významné evropské výrobce.     VÝVOJ AUTOMATICKÉ VÝROBY Období 1972 - 2009 Podívejme se nyní detailněji na vývoj automatické výroby v Crystalexu. V roce 1972 byla v kombinátu úspěšně spuštěna první automatická linka (LINKUŽ) na výrobu odlivek a kalíšků. Prvním automatickým souborem byl soubor Elizabeth (1972), ale prvním opravdu známým a úspěšným a to až do dnešní doby, se stal až soubor Claudia (1974).   Postupně vznikly desítky souborů - nejčastěji označovaných ženskými jmény.  Ze souborů navržených do roku 2000 a vyráběných i v současnosti jmenujme kromě výše zmíněné Claudie ještě známé kalíškové soubory: Dianu, Natalii, Laru (1997), Maximu nebo Vintage (2000).  Do tohoto období spadají také populární odlivkové řady: Ideal (1977), Gina (1980), Barline (1995) a Fleur (2000).   Jinak dalších souborů byla samozřejmě celá řada -  např. Nancy, Romy, Brigitta, Natalie, Isabelle, Anna, Carmen,  Olivia,  Janet (resp. Domenica), Francesca, Maxima nebo Julia. Zásadním momentem bylo spuštění linky na výrobu velkých kusů v roce 1991, čímž se sortiment rozšířil o vázy, mísy a decantery. Do nového milénia vstoupil Crystalex úspěšným souborem Angela (2000/2001). Dalšími významnými soubory z období 2001 - 2008 byly např. Ultima, Club (2004) nebo Vicenza (2005), dalšími byly např. Vivien, Sarah, Lucy, Charlotta, Monica nebo Bastia.   Období 2010 až 2017 S novými vlastníky (od roku 2009) nastává výrazná vlna inovací, která je spojena i s technologickým pokrokem, zejména pak s technologií zažehlování. Prvními soubory v nové éře byly: Victoria, Sandra a Viola.  Tyto nové soubory byly oficiálně představeny v únoru 2011 na veletrhu Ambiente ve Frankfurtu.  Victoria rozšířila nabídku souborů s tvarovanou nohou a okamžitě se prodávala ve velkých množstvích v hladkém provedení i v různých dekoracích, nejvíce dekorovaná technikou pantograf. Sandra a Viola byly prvními zažehlovanými soubory -  tj. soubory, které díky zažehlenému spoji kalichu a nohy, vypadají elegantněji. V následujících letech je právě tento segment nejdynamičtěji se rozvíjející skupinou výrobků.   Během let 2012 až 2017 byla představena řada nových souborů, dál uvádíme jen ty nejvýznamnější.  V roce 2012 to byl hladký soubor Giselle a soubor s elegantní tvarovanou nohou Elisabeth. V roce 2013 byly představeny série Turbulence, Jive a Lilly. Naprosto unikátním z těchto souborů je soubor Turbulence se speciálně tvarovanou plastickou vlnou umožnující lepší oxidaci vína bez dekantování, tyto kalíšky navíc skvěle vypadají - takže Turbulence se hned zařadila k nosným souborům.   Pro rok 2014 byly připraveny Amoroso,  Grandioso a Waterfall. Důležitým momentem bylo opětovné spuštění linky na velké kusy v roce 2013, takže v kolekci 2014 i následujících  kromě tradičního sortimentu přicházejí nové tvary váz i decanterů.   Novinkami roku 2015 byly zažehlované soubory Kate a Rebecca, a dále historizující soubor Grace s tvarovanou nohou. Grace se okamžitě stala dalším z bestellerů s tvarovanou nohou po boku Angely, Claudie, Elisabeth a Victorie.   Pro rok 2016 byly představeny soubory Attimo a Bella. Sortiment odlivek doplnily o odlivky Kate a Grace, znamenající doplnění dříve představených kalíškových souborů. Na podzim roku 2016 Crystalex spustil novou moderní linku na nejvyšší světové úrovni. V únoru 2017 pak byly na veletrhu Ambiente ve Frankurtu představeny dokonce hned 4 zcela nové soubory, a to:  Emma, Bravo, Jane a Sophia.   V roce 2014 byl oficálně představen program HORECA - sklo pro hotely, restaurace a catering -  který využil některých věcí připravených v letech 2007 - 2008. Nejdůležitějšími jsou kalíškové soubory: Siesta, Harmony, Rhapsody, Flamenco a Bolero a odlivky Siesta, Blues, Swing a Jive. Dále jsou v nabídce decantery, džbány, vázy, mísy, pivní program i speciální kalíšky.   VÝVOJ DEKORACÍ Crystalex je v porovnání se svými konkurenty tradičně velmi silný v oblasti dekorací. Využívá celou řadu tradičních dekoračních technik - malování, broušení, rytí, sítotisk, pískování, stříkání, obtisky, diaryt a pantograf. Po roce 1989 se postupně omezovala drahá malba. Bylo to způsobeno boomem rodinných rafinérií, nárůstem cen i změnou vkusu zákazníků. Velký vliv má samozřejmě i změna v obchodní síti. Většina z nás si to již moc neuvědomuje, ale změna od běžných specializovaných prodejen k dnešní dominanci obchodních řetězců je naprosto zásadní.   V současnosti zákazníci preferují jednodušší dekorace. V malování se jedná o nejvíce o ráfky a spirály, ale i jednodušší vysoký smalt a relief. Stabilní zájem mají o strojní techniky pantograf (dekorace v závodě Karolinka u Vsetína) a diaryt. Extrémní rozvoj zaznamenala technologie stříkání, a to ruční i strojní, na kalíšcích, odlivkách i vázách. Stříkání se někdy kombinuje s ráfky, diarytem nebo pantem. Takže dekorace žijí a rozvíjejí se, jen se postupem času mění stejně jako zákazníci, obchody i celý svět.   Crystalex každoročně připraví desítky nových dekorů - buď dle požadavků zákazníků nebo  pro své vlastní kolekce. Ty nejúspěšnější dekory mají i speciální obaly, mluvíme o dekoračních projektech.  Jedná se například o Rainbow, Gondolu, Crazy, Neon, Love, Floral, Royal, Elements nebo Spiral.   CRYSTALEX DNES Crystalex CZ je v současnosti největším výrobcem nápojového skla v České republice s obratem přes 1 mld. Kč a více než 800 zaměstnanci. Základem jeho výroby jsou dnes automaticky vyráběné kalíšky, odlivky, ale také vázy, mísy, decantery. Kromě hladkého provedení nabízí své výrobky v řadě dekorací - z nichž nejvýznamnějšími jsou pantograph, diaryt, malování, stříkání a tisk. Firma vyváží do více než 70 zemí celého světa - nejvíce pod značkami "Bohemia Crystal" a "Bohemia Glass." Za uplynulých 50 let se Crystalex z tradiční ruční výroby zcela přeorientoval na strojní výrobu, ale zároveň si zachoval velké možnosti dekorací. Přejme vše nejlepší do dalších let.
Slavíme 50 let a 5 let nové prodejny

Slavíme 50 let a 5 let nové prodejny

V rámci narozeninových oslav Crystalexu jsme si pro Vás připravili slevové akce na e-shopu i v podnikové prodejně. V období od 1.9. do 31.10.2017 budou probíhat mega slevy, již příští týden (1.9.), těšte se!!! U příležitosti 50ti let od založení Crystalexu také probíhá: - Výstava ve Sklářském muzeu v Novém Boru (17.6.-29.10.) - Den otevřených dveří Crystalex (21.10.2017) OSLAVUJTE S NÁMI!!
Household Moskva 2017

Household Moskva 2017

Crystalex se ve spolupráci s ruským partnerem TH Bohemia ve dnech 12. – 14. září 2017 účastní veletrhu HOUSEHOLD v Moskvě. Představí kolekci novinek i vybraný základní sortiment.  
Křehká krása 2017

Křehká krása 2017

I letos se Crystalex CZ zúčastní prodejní výstavy skla a bižuterie „Křehká krása 2017“, která se koná od 10.8.-13.8. 2017. V areálu jabloneckého Eurocentra se opět představí 45 výrobců skla a bižuterie, kteří ve svých prezentačních a prodejních stáncích představí svoje poslední kolekce. Crystalex zde kromě dekoračních projektů (Royal panto, Elements, Love, Rainbow aj.) představí i vázy všech tvarů, velikostí a barev, dekantery a sety. Bližší informace naleznete na těchto odkazech: http://krehkakrasa.cz/ http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Krehka-krasa-2013.aspx
Sklářský jarmark v Karolince

Sklářský jarmark v Karolince

Pozvánka na výstavu a den otevřených dveří

Pozvánka na výstavu a den otevřených dveří

Sklářské muzeum Nový Bor a Crystalex CZ, s.r.o. si Vás dovolují pozvat: Výstava 17.6. - 29.10.2017 Sklářské muzeum Nový Bor, nám. Míru 105, 473 01 Nový Bor, út-ne 9:00 - 17:00, www.glassmuseum.eu Den otevřených dveří Crystalex 21.10.2017 B. Egermanna 634, 473 01 Nový Bor, 8:00 - 13:00, www.crystalex.cz  
Ocenění Superbrands 2017 pro Crystalex

Ocenění Superbrands 2017 pro Crystalex

Crystalex v letošním roce obhájil loňský úspěch a znovu se stal držitelem značky Superbrands, letos Superbrands 2017. Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Supebrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu. Pečeť Superbrands získají značky s vynikající pověstí – zákazníci si s nimi spojují významné hodnoty a mají k nim osobní vztah. Od svého vzniku ve Velké Británii si projekt získal celosvětové uznání a dnes je cena Superbrands uznávána jako speciální ocenění, které na základě sjednocených kritérií a metod každoročně identifikuje nejlepší z nejlepších značek v téměř 90 státech na pěti kontinentech. Udělení titulu Superbrands daného roku předchází vícekolové výběrové řízení. Do programu Superbrands se jednotlivé značky nemůžou přihlásit. Při nominaci se vychází z databáze všech registrovaných obchodních trade-mark značek, kterou pro tento účel uvolní Úřad průmyslového vlastnictví. Jsme velice rádi za toto ocenění a děkujeme všem našim příznivcům za podporu. Budeme se snažit ji nezklamat ani v nadcházejícím roce.
Ambiente 2017 - 28.2.2017

Ambiente 2017 - 28.2.2017

Ve dnech 10. - 14.2.2017 se Crystalex CZ, s.r.o. zúčastnil prestižního veletrhu Ambiente, který se tradičně konal na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Letošní Ambiente navštívilo cca 142.000 lidí. Své produkty zde vystavilo přibližně 4.450 vystavovatelů z 96 zemí na asi 308.000 m².   I letos jsme představili novinky a vybraný základní sortiment hladké automatiky i dekorací. Kromě 4 nových souborů z hladké automatiky jsme zde vystavili nové dekorační projekty, sekci Horeca, nové dekorace a tradiční dekorace z kolekce Classic.   Crystalex je v České republice oficiálním partnerem kampaně Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením – NFOZP. V roce 2017 výhradně pro projekt Srdcerváči vyrábíme kalíšky a odlivky s názvem Heart, navržené studiem BOA. I tato kolekce byla ke shlédnutí na veletrhu Ambiente.   Střípky momentů z veletrhu vám přinášíme ve fotogalerii.
Těšíte se na svátek sv. Valentýna? - 11.1.2017

Těšíte se na svátek sv. Valentýna? - 11.1.2017

Těšíte se na svátek sv. Valentýna? Datum 14.2. se nezadržitelně blíží. Proto pro Vás připravujeme akční nabídku valentýnských šampusek a váziček. Na prodejně jsou skleničky již dostupné. Na e-shopu je brzy najdete v sekci "akce". O naskladnění Vás budeme informovat.    
Crystalex na Velvyslanectví ČR v Berlíně - 10.11.2016

Crystalex na Velvyslanectví ČR v Berlíně - 10.11.2016

Dne 27. října 2016 uspořádalo Velvyslanectví ČR v Berlíně ve spolupráci s Libereckým krajem recepci u příležitosti státního svátku České republiky. Liberecký kraj se představil jako kraj sklářský a kulinářský.  Crystalex CZ, s.r.o zde jako jedna z firem zastupoval sklářské odvětví. Kulinářské odvětví Libereckého kraje zastoupil pivovar Cvikov se svým pivem a kvašenými ovocnými šťávami a Jizerské pekárny a.s. představily regionální výrobek roku 2016 bezlepkové zákusky. Recepce proběhla v prostorách Zastupitelského úřadu v Berlíně za účasti cca 600 hostů z řad diplomatického sboru, představitelů německé politické, hospodářské a kulturní scény a české krajanské komunity. Slavnost zahájili velvyslanec Tomáš Jan Podivínský spolu s hejtmanem Liberecké kraje Martinem Půtou. Liberecký kraj se také představil jako známá a žádaná turistická destinace česko – polsko – německého pohraničí. Sklářství je po staletí tradiční průmysl Liberecka, na recepci se vedle Crystalexu také prezentovaly firmy: Glassor s.r.o., Granát, d.u.v. Turnov, ŠENÝR Bijoux, s.r.o., Detesk, s.r.o., EGERMANN, s.r.o., Preciosa a.s. 
AKCE V PODNIKOVÉ PRODEJNĚ! - 9.11.2016

AKCE V PODNIKOVÉ PRODEJNĚ! - 9.11.2016

Využijte omezenou nabídku v naší podnikové prodejně.Kromě klasického sortimentu (kalíšky na víno, vodu, vázy, decantery aj.) se můžete mimo jiné těšit na nabídku lustrů za bezkonkurenční ceny.V průběhu akce bude sortiment doplňován o nové položky.Akce v prodejně začíná již zítra 10.11.2016 a potrvá do 23.12.2016.Těšíme se na Vás každý všední den od 9:00 – 16:00 hodin. Otevírací doba prodejny zůstává stejná, tzn. po-pá 8:00 - 18:00 hodin, so 8:00 - 13:00 hodin.Tým podnikové prodejny.
PREZIDENT České republiky ve sklárně v Karolince  - Podruhé v Crystalexu 5.10.2016

PREZIDENT České republiky ve sklárně v Karolince - Podruhé v Crystalexu 5.10.2016

V rámci návštěvy Zlínského kraje zavítal prezident České republiky – pan Miloš Zeman také do závodu Crystalexu v Karolince. Dne 5.10.2016 si v rámci návštěvy závodu Karolinka prohlédl výrobu, podiskutoval s ředitelem závodu, se zaměstnanci a také dalšími lidmi z Karolinky. V průběhu diskuze se zaměstnanci promluvil i o svém odpočinku, který přirovnal jako střed mezi Einsteinem a Napoleonem. „Napoleon spal 4 hodin denně a skončilo to u Waterloo. Einstein spal 12 hodin denně a vymyslel teorii relativity. Já spím 8 hodin, takže jsem někde mezi tím" pousmál se prezident. Jedná se už o druhou návštěvu pana prezidenta v Crystalexu! V roce 2014 v rámci návštěvy Libereckého kraje navštívil  závod Crystalexu v Novém Boru. Přítomné překvapil výbornými znalostmi firmy  včetně znalosti výroby pantograph v Karolince. Zde naleznete odkaz na druhý den oficiální návštěvy prezidenta Miloše Zemana ve Zlínském kraji.
4-leté výročí podnikové prodejny - 1.10.2016

4-leté výročí podnikové prodejny - 1.10.2016

Tuto sobotu 1.10.2016 oslaví naše podniková prodejna 4 roky! Přejeme jí hodně dalších úspěšných let a spokojených zákazníků. I tuto sobotu bude pro Vás prodejna otevřena od 8:00 – 13:00 hodin. Adresa: B. Egermanna 634, Nový Bor Telefon: +420 487 742 413 Otevírací doba:  Po-Pá: 8:00 - 18:00 So: 8:00 - 13:00
Crystalex mezi nejlepšími značkami České republiky - 22. září 2016

Crystalex mezi nejlepšími značkami České republiky - 22. září 2016

Již na jaře roku 2016 byl Crystalex vybrán mezi  nejlepší značky „SUPERBRANDS“  v České republice. 22. září 2016 byly pak v rámci slavnostního galavečera Superbrands Tribute Events výsledky oficiálně oznámeny a zároveň slavnostně představena ročenka oceněných značek. Jedná se celkem o 37 značek v kategorii Consumer Superbrands (spolu s Crystalexem např. Albatros, DM drogerie,  Frutisimo, Lidl,  ReMax) a 17 Business Superbrands. Již druhým rokem byla také v ČR vyhlášena kategorie SUPERSON – Superbrands Osobnost roku, letos v ní uspěla poprvé žena – fenomenální rychlobruslařka a reprezentantka v silniční cyklistice Martina Sáblíková. Speciální cenu veřejnosti Superbrands Most Popular Brand získala značka NIVEA. Ocenění Superbrands Honorary patří neziskové organizaci DOBRÝ ANDĚL.
HOUSEHOLD Moskva 13. - 15. září 2016

HOUSEHOLD Moskva 13. - 15. září 2016

Crystalex se spolu se svým ruským partnerem –firmou „Bohemia Trading“ ve dnech 13. až 15. září 2016 prezentoval na výstavě HOUSEHOLD v Moskvě.   Na výstavě byly představen základní sortiment i vybrané dekorace, a to jak klasické tak i moderní. Naprostá většina vystaveného se setkala s mimořádně příznivou odezvou zákazníků.
Sklářský jarmark v Karolince

Sklářský jarmark v Karolince

Nový záznam z IGS 2015 Nový Bor

Nový záznam z IGS 2015 Nový Bor

Přes 70 sklářských výtvarníků z celého světa přivítalo letošní Mezinárodní sklářské sympozium, které se koná každé 3 roky na severu Čech v Novém Boru. Letošní 12. ročník byl zatím tím největším, který se doposud konal. Zakladatelem sympozia je společnost Crystalex, která v roce 1982 přišla s myšlenkou umožnit tvůrčí setkání osobností českého i světového sklářského umění, které má za cíl ukázat a upozornit na sklářství v moderní a tvůrčí podobě, kterou lze úspěšně zhodnotit na zahraničních trzích. Letos zázemí Crystalexu využili designéři Antonie Jankovcová, Riikka Latva-Somppi (FIN), Jeff Zimmer (USA), Jenny Ritzenhoff (DE) a studenti středních sklářských škol. Kromě této české a zahraniční účasti byla možnost vidět práci designérek Vandy Mocové a Markéty Lukavcové, které patří do týmu společnosti Crystalex.
 Výstava Concerto Glassico v Praze

Výstava Concerto Glassico v Praze

Crystalex se účastní výstavy CONCERTO GLASSICO spolu s vybranými sklářskými firmami a výtvarníky.  Pro veřejnost otevřena 3.6. – 28.8.2016 denně od 9 do 18 hodin / Toskánský palác na Pražském hradě.
Ocenění pro značku Crystalex

Ocenění pro značku Crystalex

Crystalex v letošním roce získal prestižní ocenění Superbrands 2016. Titul Superbrands, který je v České republice udělován po svém obnovení již čtvrtým rokem, získávají pouze značky, které projdou vícekolovým výběrovým řízením čítající mimo jiné spotřebitelský průzkum agentury GfK. V poslední fázi má rozhodující slovo expertní komise Brand Council. Tu tvoří profesionálové z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu. Bernou mincí při rozhodování jsou atributy jako známost, budování brandu, inovace či prestiž. Ocenění Superbrands 2016 pro značku Crystalex je signálem, že směřuje správným směrem a vidí to nejen zákazníci, ale i odborná sféra.
Ambiente 2016

Ambiente 2016

Připomínáme výstavu Ambiente 2016 ve Frankfurtu, která se konala ve dnech 12-16.2.2016. Celkem výstavu navštívilo 137 000 návštěvníků, kteří se mohli seznámit s nabídkou 4 387 vystavovatelů z 96 zemí světa! Stánek Crystalex se jako v minulém roce vyznačoval svojí lehkosti a světlosti designu. Už teď se začínáme připravovat na Ambiente 2017, která se koná ve dnech 10-14.2.2017, abychom Vás mohli znova mile překvapit.  
Den otevřených dveří v Crystalex

Den otevřených dveří v Crystalex

www.igsymposium.cz
XII. Mezinárodní sklářské sympozium

XII. Mezinárodní sklářské sympozium

Mezinárodní sklářské sympozium IGS, které již více než 30 let patří neodmyslitelně k Novému Boru, pomalu klepe na pomyslné městské dveře. Kolem 70 účastníků město přivítá ve dnech 1.-4. října 2015. Přípravy sympozia jsou v plném proudu, jednotliví pořadatelé se připravují na průběh sympozia individuálně v rámci svých firem, s úzkým pracovním týmem ve složení Jaromír Dvořák, Alena Forgáčová, David Sobotka, Petra Ajšmanová a Milan Hlaveš čile komunikují a setkávají se s ním za účelem výměny informací, v dubnu se pak sešel ke společnému jednání celý širší pořadatelský tým. Čtyřdenní program sympozia bude mít standardní průběh. Připraven je speciální program pro účastníky a hosty sympozia, pro média i pro širokou veřejnost. Předpokládáme, že největšímu zájmu se opět bude těšit Den otevřených dveří, kdy pořadatelské subjekty zpřístupní veřejnosti své provozy a také vzorkovny odhalí ukrytou skleněnou krásu. Cílem pořadatelů je připravit takový program sympozia, který poskytne zážitky a vyžití všem návštěvníkům bez ohledu na jejich věk, profesi či sociální postavení, přiblížit veřejnosti nejen krásu sklářského řemesla a umění, ale rovněž ukázat, že Nový Bor je příjemným a zajímavým městem. Mezinárodní sklářské sympozium má obrovský potenciál pro zvýšení turismu, a proto plánujeme v rámci sympozia nejen propagaci sklářství, ale také nabídku okolních turistických atraktivit. Aktuálně probíhají intenzivní přípravy propagační kampaně a jednání o možnostech prezentace v médiích, odkud zaznamenáváme velký zájem. Oficiální webové stránky sympozia www.igsymposium.cz budou pravidelně přinášet aktuální informace, o dění ve městě bude informovat také městský web, zcela novým informačním kanálem letošního sympozia pak je také facebook.
HouseHold Expo 2015, Moskva

HouseHold Expo 2015, Moskva

Společnost Crystalex CZ, s.r.o., která patří k nejvýznamnějším českým výrobcům užitkového skla, v roce 2015 opět rozšířila svůj jedinečný sortiment výrobků. Na výstavě HouseHold Expo 2015 v Moskvě od 15. do 17. září bude představena řada nových kolekcí a široká nabídka dekorací, včetně speciálních dekoračních projektů. Rádi Vás uvidíme na našem stánku S102. Web: hhexpo.ru
Ambiente 2015

Ambiente 2015

Připomínáme výstavu Ambiente 2015 ve Frankfurtu, která se konala ve dnech 13-17.2.2015. Celkem výstavu navštívilo 135 000 zákazníků, kteří se mohli seznámit s nabídkou 4 811 vystavovatelů z 94 zemí světa! Stánek Crystalex se jako v minulém roce vyznačoval svojí lehkosti a světlosti designu, navíc byl rozšířen o další prezentační plochu, což umožnilo představit větší počet výrobků. Už teď se začínáme připravovat na Ambiente 2016, která se koná ve dnech 12-16.2.2016, abychom Vás mohli znova mile překvapit.   NOVINKY V AUTOMATICKÉ VÝROBĚ Pro letošní rok bylo připraveno masivní rozšíření stávajícího sortimentu v kalíškách. Naši designéři připravili 3 zcela jedinečné nové soubory. Pojďme si je představit.   Již na první pohled Vás zcela určitě zaujme soubor Grace, který působí s královskou grácii. Tento soubor díky zajímavě tvarované noze a zcela atypicky tvarovanému kalichu přináší i mnoho možností k dekoracím, které ještě podtrhnou unikátnost tohoto souboru. Nový soubor Rebbeca působí naopak ladnými a plynulými tvary. Díky nim se tato série hodí pro každou příležitost a nabízí prostor pro různé moderní i tradiční dekorace. Série Kate zaujme na první pohled otevřeným kalichem, který plynule přechází do nohy. Tento moderní soubor, který elegantně využívá různé výšky nohou, je prezentován kalíšky 8 odlišných velikostí. Jedná se tak o velmi komplexní sérii, která nabízí jak klasické kalíšky na víno, likér či pivo a také v poslední době velmi oblíbené šampaň misky. Pod pojmem gondola si ihned představíme tradiční, turisty velmi oblíbené, dlouhé loďky, které brázdí kanály historického města Benátky v Itálii. V našem případě se však nejedná o toto známé plavidlo, ale o sortiment váz a mís s vlněnými okraji, právě připomínající výše zmíněný dopravní prostředek. Toto zvlnění přidává dynamičnost a ve spojení s různorodými barvami tak vzniká ideální dekorace pro interiér každé domácnosti. Nestandardním okrajem Diagonal rim jsme také vybavili sérii dekantérů. Díky zkosení hrdla se nám podařilo oživit sortiment dekantérů a hlavně zlepšit praktičnost při rozlévání Vašeho oblíbeného vína.       GASTRO - HORECA Kromě standardní produkce společnost Crystalex nabízí také produkty určené pro segment HoReCa. Pro letošní rok je připraven start nového souboru Soul včetně nové kolekce šikmých dekantérů.   NOVINKY V DEKORACÍCH Crystalex je kromě hladkého sortimentu dlouhodobě úspěšný též v oblasti dekorací. Proto není žádným překvapením, že pro rok 2015 jsou připraveny desítky nových dekorací. Tak jako i jiné obory, stolní sklo se musí řídit současnými trendy. A v dekorovaném skle to platí dvojnásob. Pro letošní rok jsme opět připravili mnoho dekorací, z nichž ty nejzajímavější si představíme. V současné době je velmi moderní a trendy používání výrazných, v některých případech až křiklavých barev. Jedním oblíbeným typem barev jsou i tzv. barvy neonové. Spojení těchto barev a pečlivě vybraných kalíšků a odlivek dalo vzniknout dekoračnímu projektu neON. Tento projekt je charakterizován použitím 4 odstínů neonových barev s možností ledového efektu. Jejich úžasné kombinace přitáhnou pohled i konzervativněji laděných zákazníků. Nový dekorační projekt Ellipse je výjimečný díky svému provedení. Jedná se o diarytem vytvořené elipsy na kalíšku a odlivkách, které jsou navíc ještě zatřeny barvou pro její zvýraznění. Tato technologie je vysoce náročná na zpracování, avšak výsledek dal vzniknout zcela specifickému modernímu dekoru. Ellipse je součástí stále oblíbenější rodiny dekoračních projektů, takže i v tomto případě budou artikly zabaleny v krásném dárkovém balení s motivem dekoru. Nabídka dekoračních technik je opravdu široká: dekorování pantem, technika rytí (prováděná moderními technologiemi), malování, sítotisk,  obtisky, pískování , stříkání... A samozřejmě též kombinace technik. Kromě dekorovaných kalíšků jsou představeny i kolekce dekorovaných váz, které jsou tradičně důležitým doplňkem produkce Crystalexu. Některé dekory tak mohly být prezentovány na široké tvarové kolekci – na kalíšcích, odlivkách i vázách, což je samozřejmě velmi působivé.
Návštěva prezidenta ČR

Návštěva prezidenta ČR

V rámci návštěvy Libereckého kraje navštívil prezident České republiky, pan Miloš Zeman, za doprovodu hejtmana Libereckého kraje, pana Martina Půty a dalšími členy delegace, CRYSTALEX Nový Bor.   Během návštěvy zavítal Pan prezident do naší vzorkovny, kde se setkal s vedením společnosti, a poté navštívil provoz automatické výroby. Na závěr společně s generálním ředitelem a hejtmanem vystoupil před řadu zaměstnanců, kterým vyjádřil poděkování za návštěvu a prohlídku společnosti a mimo jiné vyjádřil své potěšení z opětovného rozjezdu společnosti a dosažených hospodářských výsledků. V závěru návštěvy předal generální ředitel jako poděkování na památku na návštěvu společnosti dar a to 18-ti dílný exkluzivní set (kalíšky Elisabeth dekorované pantografem, brusem a zlatem). Po návštěvě naší společnosti pan prezident zavítal na městskou radnici Nového Boru, kde se setkal se starostou a dalšími představiteli města, dále pokračovalo setkání s občany Nového Boru na náměstí a poté návštěva města Česká Lípa. Detailnější informace naleznete v denním tisku nebo na internetu.
Meet Czech Design - 13-15.6.2014

Meet Czech Design - 13-15.6.2014

Vyhledávané a vždy hojně navštěvované Sklářské slavnosti v Novém Boru se letos budou konat od 13. do 15. června 2014. Na Náměstí Míru v Novém Boru se během slavností bude střídat hudební produkce, stánky s regionálními potravinami a typickými řemeslnými výrobky, tvůrčí sklářské dílny s ukázkami foukání skla, rytí skla nebo tvorby vitráží. Mezi hvězdnými sklářskými osobnostmi se v Novém Boru objeví Bořek Šípek, David Vávra a Peter Olah nebo módní návrhářky Liběna Rochová a Blanka Matragi. K vidění bude také trofej Tour de France navržená Peterem Oláhem a vyrobená právě v místní sklárně. Účastníci budou mít také možnost prohlédnout si výstavu Flowers for Slovakia a zúčastnit se mnoha dalších akcí. Více informací naleznete na stránkách meetczechdesign.cz/cs/serial-akci/novy-bor
Ambiente 2014

Ambiente 2014

Několika fotkami připomínáme výstavu Ambiente 2014 ve Frankfurtu, která se konala ve dnech 7-11.2.2014.   Ambiente 2014 se stala nejúspěšnější výstavou za posledních deset let. Celkem výstavu navštívilo 144000 zákazníků ze 161 zemí, kteří se mohli seznámit s nabídkou 4724 vystavovatelů z 89 zemí světa! Výstava Ambiente se tak stává ještě důležitější události, než kdykoliv dříve. Už teď se začínáme připravovat na Ambiente 2015, která se koná ve dnech 13-17.2.2015, abychom Vás mohli znova mile překvapit.   Stánek Crystalex se jako v minulém roce vyznačoval svojí lehkosti a světlosti designu, navíc byl rozšířen o další prezentační stojany, což umožnilo představit větší počet výrobků. Hlavním motivem stánku se tentokrát stal nový soubor Waterfall, který se vyznačuje optickým prvkem vytvořeným na kalíškách, odlivkách, karafách nebo vázách. Nesmíme opomenout i velice zdařilou oslavu věnovanou jubileu 40 let od počátku výroby souboru Claudia, která proběhla na našem stánku v sobotu 8.2.2014.
Výstava Ambiente 2013  |  15. - 19.2.2013

Výstava Ambiente 2013 | 15. - 19.2.2013

Již tradičně je Crystalex účastníkem veletrhu Ambiente, který se koná každoročně ve Frankfurtu nad Mohanem v únoru. Veletrh jako takový patří mezi největší akce svého druhu v Evropě. Ročně se ho účastní přes 4500 vystavovatelů a navštíví ho více než 140 000 návštěvníků. Vystavovatelé se rozdělují do 3 sekcí : Dining - v této části se nachází vše spojené s kuchyněmi a stolováním.Living - tato sekce představuje nové trendy v dekoracích, jak vnitřních, tak i vnějších.Giving - v této části lze vidět dárkové předměty všeho druhu, šperky či různé zkrášlovací prostředky. Společnosti Crystalex se pro tento rok podařilo získat větší prostor, který v konečném součtu čítá přes 230 m2. Pro tento rok jsme si pro zákazníky a návštěvníky připravili několik zásadních novinek. V letošním roce je kladen velký důraz na vázy či dekantery, které budou na stánku prezentovány v rozmanitých dekoracích.Dále jsme připravili 2 nové kalíškové a 1 speciální soubor, které budou pro veřejnost odhaleny až na veletrhu. Neváhejte a přijeďte nás navštívit v hale 4.2, stánku č. J81! Těšíme se na Vás Team Crystalex деньги в кредит где взять кредит
Nominace Czech Grand Design 2012

Nominace Czech Grand Design 2012

Akademie designu ČR nominovala v kategorii „Obchod roku“ v letošním ročníku cen Czech Grand Design společnost Crystalex CZ, s.r.o. za novou podnikovou prodejnu v Novém Boru.
11. Mezinárodní sklářské sympozium (IGS)

11. Mezinárodní sklářské sympozium (IGS)

Město Nový Bor se v uplynulých dnech stalo světovým centrem sklářského umění a řemesla. Mezinárodní sklářské sympozium (IGS), které se tu konalo od 4. do 7. října, navštívily stovky návštěvníků z Česka i zahraničí.Letošní IGS mělo podle jeho organizátorů od počátku ambice být nejen setkáním sklářských profesionálů, ale zaujmout i širokou veřejnost. Jeho cílem pak bylo dokázat, že fenomén českého skla stále žije. Návštěvníci sympozia tak měli v sobotu 6. října příležitost v hutích a dílnách pořadatelských či partnerských subjektů pozorovat při tvorbě sedmdesát sklářských umělců i řemeslníků. ягоды годжи купить „Odhadem dorazilo například do provozů Crystalexu kolem dva a půl tisíce návštěvníků, generální partner sympozia, podnik Preciosa-Lustry v Kamenickém Šenově, přivítal také přes dva tisíce lidí, z čehož je vidět, že lidé mají zájem o české sklo, mají ho rádi a rozumí mu,“ sdělil Jaromír Dvořák, starosta Nového Boru a zároveň ředitel letošního IGS. Ten také zdůraznil, že místní obyvatelé vnímají sklo a jeho výrobu jako poklad zdejšího regionu. зеленый кофе с имбирем
Otevření nové podnikové prodejny v Novém Boru

Otevření nové podnikové prodejny v Novém Boru

Dne 1.10.2012 byla slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná podniková prodejna Crystalex CZ, s.r.o. v Novém Boru. Na prodejní ploše cca 260m2 najdete průřez celého sortimentu výrobků firmy Crystalex CZ, především hladké nebo dekorované kalíšky a odlivky, dále pak tenkostěnné karafy, dekantéry, džbány, láhve a vázy různých velikostí a tvarů, doplňkově pak výrobky z olovnatého křišťálu nebo porcelán.Součástí nabízeného sortimentu je i sekce výprodejového zboží za velmi příznivé ceny. Těšíme se na Vaši návštěvu! P.S.: Bližší informace o nabízeném sortimentu najdete na těchto webových stránkách, a prostřednictvím našeho e-shopu si můžete zboží také přímo objednat.

CRYSTALEX CZ, s.r.o.
Masarykovo nábřeží 236/30
110 00 Praha1

Phone: +420 487 741 111
Email: info@crystalex.cz